Rold Skov OK

Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
21-08-2018
kl. 17.30 Rebild Skovhusevej ved afmærkning Nørrekov (1:10000) Walther Rahbek

Mellemdistance
21-08-2018
kl.16.45 9 - Rebild National Park
Engell
Kurvetræning
25-08-2018
kl.13 - 13:30 1 - Blåkilde P-plads Nørrekov (1:10000) Arne Møller Christensen
Sannie Ebert Jacobsen
28-08-2018
kl. 17.30 Kommer Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Walther Rahbek

Mellemdistance
28-08-2018
kl.16.45 15 - Stendalen
Rye Madsen
Kurvetræning
01-09-2018
kl.13 - 13:30 12 - Røverknolden P-plads Nørrekov (1:10000) Søren Flyvbjerg
Lene Flyvbjerg
04-09-2018
kl.16.45 17 - Troldeskoven P-plads
Ziethen
Stafet træning
08-09-2018
kl.13 - 13:30 18 - Tveden P-plads Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Ole Jensen
Jette Jensen
11-09-2018
kl.16.45 4 - Klubhuset - Mosevej 9
Rolin
Alm. O-løb m. startboks (EMIT)
13-09-2018
kl. 19.00 13 - Skørping Hallen Mosskov (1:10000) Walther Rahbek

Natløb
15-09-2018
Rebild 2 Dages

16-09-2018
Rebild 2 Dages - DIVISIONSMATCH

18-09-2018
kl.16.45 16 - Store Økssø P-plads
Lange Thomsen
Bomteknik
22-09-2018
kl.13 - 13:30 3 - Havdalspladsen Nørrekov (1:10000) Otto Møller
Jonna G. Møller
25-09-2018
kl. 16.45 13 - Skørping Hallen
Flyvbjerg (Sofie)
Finorientering
29-09-2018
kl.13 - 13:30 18 - Tveden P-plads Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Peter Henneby
Arne Mortensen
02-10-2018
kl. 16.45 3 - Havdalspladsen
Stender
Finorientering
06-10-2018
kl.13 - 13:30 Hobro Østerskov Mariager Fjord OK

Se www.mariagerfjordok.dk
09-10-2018
kl. 16.45 16 - Store Økssø P-plads
Byrskov Schell
Alm o-løb (EMIT)
13-10-2018
kl.13 - 13:30 Kommer Kommer Trine Friedrich
Michael Niss
20-10-2018
kl.13 - 13:30 6 - Møldrupvej - Nordligste P-plads Mosskov (1:10000) Jane Rackham Håkansson
Mette Rackham Håkansson
23-10-2018
kl. 16.45 15 - Stendalen
Giltoft
Kortforenkling
27-10-2018
kl.13 - 13:30 Efterårsstafetten

30-10-2018
kl. 16.45 13 - Skørping Hallen
Birk Nielsen
De store træner de små
03-11-2018
kl.13 - 13:30 Intet t-løb grundet Nordjysk Klub dag

04-11-2018
Nordjysk Klub dag Mosskov (1:10000)

06-11-2018
kl.16.45 13 - Skørping Hallen
Flyvbjerg (Camilla)
Stjerneløb
10-11-2018
kl.13 - 13:30 14 - Statsskovdistriktets P-plads Mosskov (1:10000) Troels Folmer Andersen
Helle Buelund Selling
13-11-2018
kl. 16.45 4 - Klubhuset - Mosevej 9
Kappel Jensen
Natløb
17-11-2018
kl.13 - 13:30 17 - Troldeskoven P-plads Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Heins Rye Madsen
Anne Rye Madsen
20-11-2018
kl. 16.45 6 - Møldrupvej - Nordligste P-plads
Hansen (Anders)
Natløb
24-11-2018
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Mosskov (1:10000) Carsten Lind Clemmensen
Orla Vitting
27-11-2018
kl. 16.45 13 - Skørping Hallen

Juleafslutning
01-12-2018
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Nørrekov (1:10000) Henrik Houmøller
Carsten Lindgaard
.