Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
18-09-2021
kl.13 - 13:30 23 - Kammerherrevej - Hjedsbæk Sekshøje (02.12) (1:10.000) Walther Rahbek
walther Rahbek
21-09-2021
kl.16:45 - 18 1 - Blåkilde P-plads

Postindsamling: Grandelag
25-09-2021


Ingen træning pga. divisionsmatch dagen efter
28-09-2021
kl.16:45 - 18 1 - Blåkilde P-plads

Postindsamling: Jul Grundsøe
02-10-2021
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000) Jesper Thy

Løb i Skørpinglund
05-10-2021
kl.16:45 - 18 10 - Rebild Skovhuse

Postindsamling: Gameza Norlander
09-10-2021
kl.13 - 13:30 22 - Thingbæk Kalkminer P-plads Oplev Krat (02.11) (1:5.000) Walther Rahbek

12-10-2021
kl.16:45 - 18 3 - Havdalspladsen

Postindsamling: Kappel Jensen
16-10-2021
kl.13 - 13:30 28 - Hanebakkehytten Skørping Nord (02.8.S) (1:5.000) Søren Skou

Obs: Sprint kort
19-10-2021


Ingen ungdomstræning pga. efterårsferie
23-10-2021


Ingen træning pga. åbent løb i Nørreskoven om søndagen
26-10-2021
kl.16:45 - 18 10 - Rebild Skovhuse

Postindsamling: Agerholm
30-10-2021


Ingen træning istedet stafet i Mariager
02-11-2021
kl.16:45 - 18 1 - Blåkilde P-plads

Postindsamling: Birkely Sørensen
06-11-2021
kl.13 - 13:30 16 - Store Økssø P-plads Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000) Minna Hald

09-11-2021
kl.16:45 - 18 7 - Rebildvej P-plads (hulvejen)

Postindsamling: Esmark
13-11-2021
kl.13 - 13:30 9 - Rebild Porten P-plads Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000) Henrik Houmøller

16-11-2021
kl.16:45 - 18 4 - Klubhuset - Mosevej 9

Postindsamling: Primdahl
20-11-2021
kl.13 - 13:30 1 - Blåkilde P-plads Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000) Jens Søndergård

23-11-2021
kl.16:45 - 18 9 - Rebild Porten P-plads

Sæson afslutning
Postindsamling: Veggerby Jensen
27-11-2021
kl.13 - 13:30 18 - Tveden P-plads Rold Vælderskov og Rebild Bakker Syd (02.3.2) (1:10.000) ??

.