Rold Skov OK

Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
02-03-2019
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Nørrekov (1:10000) Michael Niss
Trine Friedrich
Instruktør: Troels F. Andersen
09-03-2019
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Mosskov (1:10000) Walther Rahbek
Kommer
Instruktør: Arne Mortensen
16-03-2019
NJ 2 dages Tranum

16+17/3-2019
16-03-2019
kl.13 - 13:30 3 - Havdalspladsen Mosskov (1:10000) Arne Mortensen
Troels Folmer Andersen
Instruktør: Ole Jensen
23-03-2019
kl.13 - 13:30 20 - Bælum Skovpavilion Bælum Morten Kappel Jensen
Mette Kappel
Kurvetræning Instruktør: Elizabeth
30-03-2019
kl.13 - 13:30 Sekshøje Sekshøje Plantage Helmut Hilden
Lars Otte
Præcist startsted kommer senere Instruktør: Nicolai V.
06-04-2019
kl.13 - 13:30 1 - Blåkilde P-plads Nørrekov (1:10000) Nicolai Vangsgaard
Casper Holmgaard
Instruktør: Ole Jensen
13-04-2019
kl.13 - 13:30 2 - Fruesko P-plads Nørrekov (1:10000) Ole Jensen
Jette Jensen
Instruktør: Elizabeth
14-04-2019
kl.13 - 13:30 SUKKERTOPPEN

DIVISIONSMATCH
20-04-2019
kl.13 - 13:30 Påskeløb

27-04-2019
kl.13 - 13:30 16 - Store Økssø P-plads Mosskov (1:10000) Henrik Houmøller
Kirsten Kjær
Instruktør: Orla Vitting
04-05-2019
kl.13 - 13:30 9 - Rebild National Park Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Ida og Gertrud Riis
Anne Riis
Perlekædeløb Instruktør: Arne Mortensen
11-05-2019
kl.13 - 13:30 Thingbæk Kalkmine Oplev
Nicolai Bloch
Instruktør: Ole
17-05-2019
NJ Lang, St. bededag.

Bøgsted Rende Instruktør: Nicolai V.
18-05-2019
kl.13 - 13:30 Røverknolden (Vedsted Skovhus) Nørrekov (1:10000) Ole Jensen
Jette Jensen
WOC - Find vej dag
25-05-2019
kl.13 - 13:30 18 - Tveden P-plads Rebild Bakker og Rold Vælderskov (1:10000) Anders Gammelmark
Carsten Lindgaard
Strimmelløb Instruktør: Arne Mortensen
30-05-2019
NJ Stafet

St. Binderup
01-06-2019
kl.13 - 13:30 Naturvandring

Mere info senere
08-06-2019
kl.13 - 13:30 20 - Bælum Skovpavilion Bælum Walther Rahbek
Jens Søndergaard
Instruktør: Ole Jensen
15-06-2019
kl.13 - 13:30 14 - Statsskovdistriktets P-plads Mosskov (1:10000) Peter Bobach
Arne Mortensen
Fjerne små stier Instruktør: Orla Vitting
22-06-2019
kl.13 - 13:30 12 - Røverknolden P-plads Nørrekov (1:10000) Lars Flyvbjerg
Mette Flyvbjerg
Instruktør: Elizabeth
23-06-2019
Skt. Hans Hos Jane

.