Rold Skov OK

Kalender


Farvekoder:
Fod-O
MTBO
Ungdom
Information
Arrangement
Voksentræning



Tryk her for at se et kort over startsteder

Dato Start-tid Mødested O-kort Banelægger
Hjælper
Bemærkninger
29-01-2022
kl.13 - 13:30 Skovbørnehaven Rold Skov Hesselholt (02.4) (1:10.000) Orla Vitting

Det foregår fra Skovbørnehave Skelhus, Roldvej 4, 9510 Arden
05-03-2022
kl.13 - 13:30 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000) Jesper og Trine

Nørreskoven på hver side af Buderupholmvejen
08-03-2022
kl.16.45 4 - Klubhuset - Mosevej 9 Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

Sæson start
12-03-2022
kl.13 - 13:30

INGEN TRÆNING pga. NORDJYSK 2-DAGES
15-03-2022
kl.16.45 16 - Store Økssø P-plads Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000)

19-03-2022
kl.13 - 13:30 14 - Møldrupvej - Ved Naturstyrelsen Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000) Helmut Hilden

22-03-2022
kl.16.45 15 - Stendalen Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000)

26-03-2022
kl.13 - 13:30 15 - Stendalen Rold Vælderskov og Rebild Bakker (02.3) (1:10.000) Laura Bobach
Jens Søndergaard
29-03-2022
kl.16.45 21 - Bækkedalsvej ved viadukt Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000)

OBS: Nyt startsted
02-04-2022
kl.13 - 13:30 21 - Bækkedalsvej ved viadukt Rold Nørreskov og Teglgården (02.5) (1:10.000) Anne Riis
Jakob Madsen
OBS: Nyt Startsted
05-04-2022
kl.16.45 26 - Støvring Gymnasium Støvring By (02.7.S) (1:5.000)

Sprint
09-04-2022
kl.13 - 13:30 26 - Støvring Gymnasium Støvring By (02.7.S) (1:5.000)

Sprint
16-04-2022
kl.13 - 13:30

INGEN TRÆNING pga PÅSKE
19-04-2022
kl.16.45 13 - Skørping Hallen Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

23-04-2022
kl.13 - 13:30

INGEN TRÆNING pga. DIVISIONSMATCH
26-04-2022
kl.16.45 20 - Bælum Skovpavilion Bælum Sønderskov (02.6) (1:10.000)

30-04-2022
kl.13 - 13:30 20 - Bælum Skovpavilion Bælum Sønderskov (02.6) (1:10.000) Mette Rackham Håkansson
Jane
03-05-2022
kl.16.45 6 - Møldrupvej - Nordligste P-plads Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000)

07-05-2022
kl.13 - 13:30 6 - Møldrupvej - Nordligste P-plads Rold Skov Mosskov (02.2) (1:10.000) Søren Skou

10-05-2022
kl.16.45 23 - Kammerherrevej - Hjedsbæk Sekshøje (02.12) (1:10.000)

14-05-2022
kl.13 - 13:30 23 - Kammerherrevej - Hjedsbæk Sekshøje (02.12) (1:10.000) Michael Niss

17-05-2022
kl.16.45 22 - Thingbæk Kalkminer P-plads Oplev Krat (02.11) (1:5.000)

21-05-2022
kl.13 - 13:30 22 - Thingbæk Kalkminer P-plads Oplev Krat (02.11) (1:5.000) Walther Rahbek
Agner Rokos
24-05-2022
kl.16.45 9 - Rebild Porten P-plads Rold Vælderskov og Rebild Bakker Nord (02.3.1) (1:10.000)

28-05-2022
kl.13 - 13:30 9 - Rebild Porten P-plads Rold Vælderskov og Rebild Bakker Nord (02.3.1) (1:10.000) Anders Gammelmark

31-05-2022
kl.16.45 26 - Støvring Gymnasium Støvring By (02.7.S) (1:5.000)

Fortræning for DM sprint 5. juni Odense
04-06-2022
kl.13 - 13:30

INGEN TRÆNING pga. DM
07-06-2022
kl.16.45 25 - Terndrup Idrætscenter Terndrup (02.13) (1:4.000)

11-06-2022
kl.13 - 13:30 25 - Terndrup Idrætscenter Terndrup (02.13) (1:4.000)

14-06-2022
kl.16.45 1 - Blåkilde P-plads Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

18-06-2022
kl.13 - 13:30 1 - Blåkilde P-plads Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

21-06-2022
kl.16.45 Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

Fam. Riis Madsens residens
25-06-2022
kl.13 - 13:30 13 - Skørping Hallen Rold Skov Nørrekov (02.1) (1:10.000)

Sommerafslutning
.